DÜŞ KAPISI | VR Hastane Rehabilitasyon Uygulaması

Düş kapısı hastaların tedavi esnasında hastane ortamının olumsuz etkilerinden uzaklaşıp rahatlaması amacını taşıyan VR teknolojisi üzerine kurulmuş bir sistemdir.
Hasta tedavi esnasında bir VR gözlük yardımıyla 360 derece videoları ellerini kullanmaksızın seçerek dünyanın çeşitli noktalarında sanal bir tura çıkabilmektedir. Uygulamadaki menüleri ellerini kullanmaksızın kontrol edebiliyor olması tedaviyi aksatmadan sürdürebilmeyi mümkün kılar.
Özellikle kemoterapi ve diyaliz gibi uygulamalarda hastanın hastane ortamından uzaklaşmasını ve hoşça vakit geçirmesini sağlar
Image
Image
Ayrıca çocuklar için hazırlanmış olan 3D karakter vasıtası ile tedavi süreci hakkında bilgilendirilip çocuğun korkmadan süreci tamamlanmasına önayak olur. 3D karakter çocuğu tedavi sürecine dair cesaretlendirir ve telkin eder. Bu durum çocuklarda yaygın olarak görülen hastane ve doktor korkusunun önüne geçilmesine yardımcı olur.
Özellikle çocuklar için yapılan uygulamanın başarılı sonuçlar yaratabilmesi için yazılım ve donanım için harcanan emeğin yanı sıra, çocuk psikolojisi ve çocuklarda tedavi süreçleri ile ilgili uzmanlar ile yapılan çalışmalar ürünün AR-GE süreçlerinde oldukça önemli yer tutmaktadır.
Farklı cinsiyet ve yaş grupları için prosese göre farklı animasyonlar hazırlanabilmektedir.

© 2021 CYBEROTAG TEKNOLOJİ A.Ş. | All Rights Reserved.